CofaceBdiתוכן עניינים


BdiCode
 

דירוג BdiCode 2016 - עורכי הדין המובילים בספורט

CofaceBdiמפרסמת את רשימת עורכי הדין המובילים בתחום הספורט בישראל : ענף הספורט בישראל מגלגל מחזור שנתי של יותר מ- 2 מיליארד שקל ומייצר פעילות רבה למשרדי עורכי הדין המובילים 


ענף הספורט בישראל המגלגל בכל שנה מחזור עסקים המוערך ביותר מ- 2 מיליארד שקלים, מייצר פעילות רבה למשרדי עורכי הדין המובילים בתחום. כך עולה מדירוג עורכי הדין בתחום הספורט אותו עורכת לראשונה חברת המידע העסקי CofaceBdi במסגרת דירוגיBdiCode  לשנת 2016.

על פי נתוני CofaceBdi שווי הסכמי שחקני קבוצות ליגת העל בכדורגל הישראלי בלבד הוא יותר מ-500 מיליון שקל, תחום שבו קיימת פעילות רבה עבור המשרדים המובילים בתחום.

בנוסף לכך, אותם משרדי עורכי דין מטפלים בהסכמי חסות ומסחר ו״מרצ׳נדייס״ בישראל בהיקפים של מאות מיליוני שקלים בכל שנה. הסכמי זכויות השידור של הקבוצות בליגת העל הישראלית בלבד מסתכמים בכ-126 מיליון שקל לעונה.

אייל ינאי, מנכ״ל משותף בחברת CofaceBdiמסביר כי ״עורכי הדין המתמחים בתחום הספורט נשארים לרוב מאחורי הכותרות, וההתעניינות התקשורתית של מדורי הספורט מתמקדת בשחקנים ובקבוצות, אולם עורכי הדין בתחום זה עומדים מאחורי תהליכים עתירי ממון והשפעה, והם מושכים בחוטים של העולם המרתק ציבור גדול. הטיפול של משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום הספורט מורכב ממספר רב של עיסוקים, החל מייצוג קבוצות ומועדוני ספורט במגוון תחומי הספורט, ייצוג שחקנים, מהסכמי העסקה של מאות שחקנים ומאמנים, ייצוג מול גופי ביטוח, כולל ביטוחים הקשורים לפציעות ספורט, כולל הסכמי שימוש במתקני ספורט ואצטדיונים, ייצוג מול בתי הדין של ההתאחדות ובמסגרת פיפ״א ובית הדין לבוררויות בספורט cas. Court of arbitration in sport מדובר בפעילות הדורשת התמחות משלה, שקיימת בחלק גדול מהמשרדים המובילים-בספורט - בישראל. ניתן לראות כי בדרוג משרדי עורכי הדין המובילים בתחום הספורט מדורגים גם משרדים גדולים ורב תחומיים וגם משרדי בוטיק שזו התמחותם העיקרית״.

דרוג עורכי הדין שלBdiCode  המובילים בספורט מבוסס על איכות הפעילות העסקית בה מעורבים המשרדים בייצוג גופים מובילים בענף. הדרוג מציג את המשרדים בחלוקה לשתי רמות: משרדי העלית, ומשרדים מובילים – בולטים. בתוך כל רמה מופיעים המשרדים על פי סדר הא- ב וללא דרוג פנימי.

משרדי העלית:

אחד ממשרדי העלית בתחום הספורט על פי דירוג BDICODE לשנת 2016 הוא משרד זיסמן, אהרוני, גייר ושות’. מחלקת הספורט של הפירמה מייצגת את בכירי הספורטאים מזה 30 שנה. כמו כן מייצגת המחלקה מועדונים, מרכזי ספורט, סוכני ספורטאים וגופים מסחריים מעולם הספורט. בין הספורטאים והמועדונים הבכירים אותם מייצגת מחלקת הספורט בשנים האחרונות: בכדורגל - ערן זהבי, תומר חמד, מאור בוזגלו, עומר דמארי, גילי ורמוט, ויוסי בניון. בכדורסל - ליאור אליהו, עומרי כספי, גל מקל, יניב גרין ובעבר את עודד קטש, דורון ג'מצ'י ומיקי ברקוביץ. במהלך השנים הובילה מחלקת הספורט תקדימים משפטיים, בין היתר בעניין אריאל מקדונלד והזכות של הספורטאי לקבלת תמורה עבור השימוש בשמו ובדמותו ובתביעת הביטוח הענקית של עודד קטש בעקבות פציעתו.

משרד עלית נוסף הוא משרד מטרי מאירי ושות׳, התחום מנוהל במשרד ע"י עו"ד מורן מאירי שהוא גם הוא חבר הנהלת ההתאחדות בכדורגל, בין הלקוחות המובילים של המשרד ניתן לציין את מכבי תל אביב בכדורגל, הפועל חיפה, אברם גרנט, ועוד...
המשרד ייצג לאחרונה את מכבי ת"א בבוררות מול בן ריכרט; את גיל פומרנץ, קפטן נבחרת ישראל בכדוריד בבוררות שנערכה לאחרונה מול אסא תל אביב , את רן בן שמעון מול הפועל תל אביב

על משרדי העלית נמנה גם משרד AYR-עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות’. התחום מנוהל במשרד ע"י עו"ד אודי שוכטוביץ המייצג בין היתר את מועדון הכדורגל מכבי חיפה , את סוכן הכדורגל פיני זהבי ,קרנות השקעה בכדורגל ומועדונים בחו"ל.

משרד וקסלר, ברגמן ושות’ נכנס אף הוא לרשימת משרדי העלית בתחום. בין הלקוחות המובילים של המשרד ניתן למנות את קבוצות הכדורגל בני יהודה תל אביב, בית"ר ירושלים, הפועל פתח תקווה, הפועל אשקלון, הפועל ת"א, וקבוצת הכדורסל הפועל תל אביב. בין הפעילויות הבולטות - עסקת רכישת קבוצת מכבי נתניה בכדורגל, העברת זכויות הניהול בפועל ת"א לקבוצת הראל אחזקות ועוד. לאחרונה ייצג המשרד את מנהלת הליגות המקצועניות בכדורגל במשבר זכויות שידור, עו"ד עמית פינס שימש כמפרק של קבוצת הכדורגל בני יהודה וטיפל במכירתה, וכמפרק העמותה שניהלה את קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, כמפרק קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, טיפל באירועי הקטטה המתוקשרת במהלך קיום משחקי הדרבי 2015 ועוד.

משרדים מובילים – בולטים

ברשימת המשרדים המובילים – בולטים בתחום מופיעים

משרד הולין-הדס בו התחום מנוהל ע"י עו"ד תומר הדס.

משרד אורלנסקי איזנברג מוזסון ושות’ - המשרד מייצג את בית״ר ירושלים בכל האספקטים המשפטיים מזה כעשור, כולל התקשרויות בארץ ובחול בגין העברת שחקנים, התקשרויות והסכמים עם נותני חסות ומפרסמים. התחום מנוהל במשרד ע"י עו"ד רונן מוזסון.

גם משרד יגאל ארנון ושות׳ נמנה על המשרדים המובילים – בולטים בתחום.
ראש מחלקת דיני הספורט במשרד יגאל ארנון ושות היא עו"ד רונית אמיר יניב, אשר הינה היועצת המשפטית של איגוד הכדורסל. במחלקה יש שותף נוסף , עו"ד עידו חיטמן וארבעה עורכי דין שכירים. עו"ד רונית אמיר יניב היא יו"ר ועדת הספורט המחוזית של לשכת עורכי הדין בתל אביב וסגנית יו"ר ועדת הספורט הארצית של הלשכה. מחלקת הספורט ייצגה בין היתר את קבוצת בית"ר ירושלים בכדורגל כשנרכשה ע"י גד זאבי. את קבוצת הפועל תל אביב כדורסל מאז הקמת העמותה, יצוג אריק זאבי בהקמת קרן למצוינות ספורטאים אולימפיים ועוד..
עוד מדורג במשרדים הבולטים מובילים משרד ש.פרידמן, המייצג את קבוצת מכבי חיפה בכדורסל ועוסק בייעוץ בנושאי מיסוי ספורט. הטיפול בתחום מנוהל ע"י השותפים, עו"ד מיכאל ספרן, ושותף מנהל עו"ד דורון שוופי.
משרד אשל, אשלגי רוזנט, המשרד מייצג בתחום הספורט בין היתר את מנהלת ליגת העל בכדורסל וחברת שוונג אירועי ספורט בע"מ. כמו כן מטפל המשרד בתחומים שונים עבור מנהלת ליגת העל בכדורסל לרבות – חוזי חסות ופרסום מסחריים; חוזי זכויות שידור; חוזים והתנהלות שוטפת מול המוסדות אירופאים ועולמיים (יורוליג, פיב”א); ההתקשרויות מסחריות מרכזיות שערך המשרד בשנתיים האחרונות כולל הסכם שידורים עם הערוץ הראשון, הסכם חסות עם הטוטו-ווינר, הסכם שידורים עם ערוץ הספורט, הסכם עם מפעל הפיס, וכו'. סך העסקאות מוערך בשנתיים האחרונות, בכ-90 מיליון ₪. התחום מנוהל במשרד ע"י עו"ד חגי אשלגי.
משרד דן חי ושות׳, שבו התחום מנוהל ע"י עו"ד דן חי.

משרד עורכי הדין ד.מירקין ושות׳ . עוה"ד אפרים ברק, יוחאי הורביץ ויניב פרימן במשרד מתמחים בייצוג מועדוני ספורט, ארגוני ספורט וספורטאים הן במישור הלאומי והן ברמה הבינלאומית. עו"ד יוחאי הורביץ ומשמש כיום כיועץ משפטי של מועדון הכדוריד מכבי תל אביב.

משרדי עורכי הדין המובילים בתחום הספורט בישראל
וקסלר, ברגמן ושות', עורכי-דין
זיסמן, אהרוני, גייר ושות' עורכי דין (ZAG-S&W)
מטרי, מאירי ושות', עורכי דין
עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות AYR
אורלנסקי איזנברג מוזסון ושות'
אשל, אשלגי, רוזנט עורכי דין
ד. מירקין ושות'- עורכי דין ונוטריונים
דן חי ושות' עורכי דין ונוטריון
הולין -הדס, עורכי דין
יגאל ארנון ושות' עורכי דין
ש. פרידמן ושות', עורכי דין