CofaceBdiתוכן עניינים


BdiCode
 

א.ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

  
  


א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות' הוא אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל ובעל ניסיון של של עשרות שנים בכל תחומי המשפט האזרחי-מסחרי. המשרד הוא רב לשוני ויש לו סניפים בירושלים, תל-אביב וחיפה. במשרד 11 שותפים ובנוסף לכך כ-60 עובדים, מהם כ-40 עורכי דין ומתמחים. המשרד נוסד בשנות החמישים המוקדמות על ידי ארווין ש. שמרון ז"ל, שכיהן קודם לכן כפרקליט המדינה. כיום מנהל את המשרד השותף המנהל עו"ד יצחק מלכו. 


שותפים נוספים
יעקב מלצר

דב אברמוביץ

שי גנור

מיכאל ראבילו

טל רנאל-כהן

גיל אפרתי

יצחק גולדשטיין

רייצ'ל שי

מייסד המשרד בחיפה
יונתן פרידלנד


תחום עיסוק
משרד עורכי דין

שנת יסוד 1953


חוג הלקוחות
המשרד מייצג לקוחות מהסקטור הפרטי והציבורי בישראל ובעולם. בין לקוחותיו של המשרד בישראל ניתן למנות חברה לתקשורת בינלאומית; רשת טלפון סלולרית; קרנות הון סיכון; ערוצי טלוויזיה בכבלים; אחת מחברות ההפקה לטלויזיה הגדולות בישראל; תאגידים ציבוריים, תאגידים על פי חוק ורשויות המדינה; חברות ביטוח; חברת המחקר והפיתוח של אחת מהאוניברסיטאות בישראל; עמותות ומלכ"רים; מוסדות להשכלה גבוהה; ממשלת ארה"ב, ממשלת גרמניה וממשלות זרות אחרות; בנק בינלאומי מוביל להשקעות; חברת אינטרנט אמריקאית מובילה ועוד.

מאז היווסדו קיים המשרד קשרים עם ממשלות ישראל, תוך שמירה על גישה א-פוליטית. בין היתר, בתקופת ממשלת רבין המשרד שימש כיועץ משפטי של הוועדה הפנים-ממשלתית לפיצוי חברות הבנייה בעקבות הפסקת הבנייה בשטחים. בין השנים 1999-1996 וכן כיום משמש עו"ד יצחק מלכו כשליח מיוחד של ראש ממשלת ישראל וכנושא ונותן הראשי מטעם ממשלת ישראל במשא ומתן עם הרשות הפלשתינית ועם ממשלת ארצות הברית.

תחומי ההתמחות של המשרד


משפט מסחרי ודיני חברות: המשרד משמש גורם חשוב בייזום ובליווי השקעות של חברות זרות בישראל ומחוצה לה. המשרד היה מעורב בטיפול בהליכי הפרטה שונים ובכלל זה הפרטה של המערכת הבנקאית בישראל וכן באינספור עסקאות מסחריות לסוגיהן לרבות עסקאות בתחומי ההיי-טק, הביו-טכנולוגיה, המחשוב ועיבוד הנתונים מיזוג ורכישה של חברות והנדל"ן.
טלקומוניקציה: המשרד הוא אחד המשרדים המובילים בתחום דיני התקשורת בישראל, ומדורג באופן עקבי במדריכים משפטיים כמשרד מוביל בתחום זה . למשרד ניסיון עשיר בטיפול בסוגיות רגולטוריות מורכבות, כמו גם בהסכמים המיוחדים לענף התקשורת. התמחות המשרד מקיפה את תחומי הטלקום, המדיה והשידור. כמו כן עסק המשרד בכמה סוגיות רגולטוריות פורצי דרך, בכלל זה בתחום הרישוי.
ליטיגציה ופתרון סכסוכים: המשרד ייצג ומייצג לקוחות בנושאים מסחריים ואזרחיים שונים, בפני כל הערכאות השיפוטיות והמעין-שיפוטיות, ובעל מומחיות בניהול תיקי ליטיגציה מורכבים בהיקפים גדולים.
פשיטות רגל ופירוקי חברות: למשרד ניסיון עשיר ומיוחד בתחום הפירוק והשיקום של חברות, עמותות או יחידים שהגיעו למצב של חדלות פירעון. שותפי המשרד מכהנים באופן תדיר כמפרקים וכנאמנים בהליכי פירוק רחבי היקף. כך, עו"ד מלכו מונה כמנהל המיוחד מטעם הכונס הרשמי בהקפאת הליכים מהגדולות והמורכבות במדינה של 26 חברות מקבוצת חפציבה. בנוסף לכך מכהן עו"ד מלכו כמנהל מיוחד מטעם הכונס הרשמי של קרתא החברה לפיתוח ירושלים בע"מ (בפירוק), שהוא הפירוק הראשון של חברה ממשלתית בישראל. תיקים אלה מטופלים על ידי עו"ד מלכו יחד עם צוות מיוחד במשרד.
קניין רוחני: המשרד הוא בעל מומחיות וניסיון נרחבים בטיפול בנושאים הנוגעים לענפי הקניין הרוחני השונים. פעילות המשרד בתחומים אלה כוללת ליווי וייעוץ שוטף, עריכת הסכמים ורישיונות וכן ליטיגציה (יש לציין שהמשרד ייצג את התובע בתיק "המגילות הגנוזות" שפסק הדין שניתן במסגרתו הוא מהחשובים בתחום זכויות היוצרים). למשרד מומחיות בייעוץ הנוגע להיבטים משפטיים של תוכנות מחשב, בעריכה ובניהול מו"מ ביחס לרישיונות תוכנה מורכבים, וכן בליווי טכנולוגיות רפואיות ופרא-רפואיות מוגנות פטנט. פעילות המשרד בתחום זה כוללת, בין השאר, עריכת הסכמי הפצה ורישיונות וכן התקשרויות לעריכת ניסויים קליניים בארץ ובחו"ל.
עסקאות השקעה, רכישה, הון סיכון, היי-טק, וטכנולוגיה: המשרד מייצג קרנות הון סיכון ישראליות וזרות פרטיות ומוסדיות. המשרד מייצג משקיעים בפרויקטים ספציפיים של מו"פ, חברות הזנק וכן חברת מחקר ופיתוח של אחת מהאוניברסיטאות החשובות בישראל. המשרד טיפל בהקמת קרן השקעות ישראלית חדשה בתחום טכנולוגיות ושירותים רפואיים, וכן בליווי חברות זרות וחברות היי-טק ישראליות בנושאים של רישיונות, גיוס הון, השקעות ועסקאות אחרות בשווי של עשרות מליוני דולרים.
ייזום ופיתוח נדל"ן ותכנון ובנייה: המשרד מייצג משקיעים ובעלי קרקעות מהארץ ומחו"ל, במספר פרויקטים ארוכי טווח בקנה מידה גדול, ומעניק שירותים משפטיים, בתחומי תיירות, תכנון ובנייה לפרויקטים של הקמת בתי מגורים, מבני ציבור ובתי מלון. כמו כן, משרדנו מעורב בעוד פרויקטים מורכבים רבים, בהם ליווי עמותות וקבוצות רכישה במיזמי נדל"ן רחבי היקף ברחבי הארץ ומיזמי תמ"א 38. המשרד מעניק ליווי וייעוץ משפטי מהשלבים המוקדמים של רכישת קרקע, טיפול בתכנון סטטוטורי מול ועדות התכנון על שלבי התכנון השונים, כמו גם מול הרשויות המקומיות ויתר רשויות המדינה הרלוונטיות, וכלה בטיפול בפיתוח ובינוי ומכירה, לרבות בפן המימוני של המיזמים. כן מטפל המשרד בליטיגציה ובהתדיינויות בוועדות התכנון, ועדות הערר ובתי המשפט.
עיזבונות ונאמנויות: המשרד עוסק בהכנתם של צוואות וכתבי נאמנויות מורכבים, ניהול עיזבונות ותכנון מס בכל הקשור בעזבונות, הן בישראל והן מחוצה לה, בהיקפים של מיליוני דולרים. המשרד מתמחה בהקמת וניהול הקדשים (כולל הקדשים ציבוריים), והוא נותן ייעוץ משפטי שוטף לנאמנים ולנהנים על פי כתבי נאמנויות וכתבי הקדש.
תשתיות ואנרגיה: למשרד ניסיון של עשרות שנים בליווי המשפטי של קידוחי נפט בישראל, קבלת זיכיונות עבור לקוחותיו וגיוס הון עבורם. בשנים האחרונות עסק המשרד בפרויקטים בתחום החשמל, כולל ליווי ענקיות אנרגיה בהתקשרויותיהן בישראל בתחום ה-IPP ובהתקשרויות מוקדמות לקראת הרפורמות במשק החשמל ובתחום הגז, לרבות ליווי חברות מובילות בעולם במגעיהן עם משרדי הממשלה לקראת הקמת חברות לתשתיות הולכת גז ובהשתתפות במכרזים ממשלתיים בתחום זה. כן עוסק המשרד בייצוג המדינה בסכסוכים משפטיים בינה לבין גורמים שונים בתחום המים.
דיני עבודה: למשרד מומחיות משמעותית בתחום דיני העבודה. המשרד מנהל מו"מ ועורך הסכמים בכל תחומי משפט העבודה. למשרד ניסיון רב בייצוג לקוחות בפני בתי-הדין לעבודה, וכן ביישוב סכסוכים מחוץ להם. בנוסף, למשרד ניסיון בייצוג ממשלות זרות בפני בתי הדין לעבודה ובעל מומחיות בתחום החסינויות למדינות זרות מפני דיני העבודה במדינת ישראל.
דיני מכרזים: למשרד ניסיון רב- שנים ועשיר בתחום המכרזים, הן בליווי קבוצות שהשתתפו כמציעים במכרזים מורכבים, הן בגיבוש ועריכה של מסמכי מכרז וליווי ההליכים מטעם וועדת המכרזים, והן בייצוג לקוחות בהתדיינויות משפטיות שהתקיימו בעקבות הליכי מכרז. המשרד מייצג את לקוחות בתחום המכרזים הן בצד הממכרז, עורך המכרזים, והן בצד של המשתתף במכרזים.

כתובת ירושלים: הגן הטכנולוגי, מנחת מלחה בניין 1, ירושלים 9695801    טל' 02-6490649    פקס 02-6490659    דוא"ל officejm1@smplaw.co.il    אתר www.smplaw.co.il
כתובת תל אביב: רח' הארבעה 21, מגדל פלטינום, תל אביב 6473921    טל' 03-6853685    פקס 03-6853853
כתובת חיפה: שד' בן גוריון 26, המושבה הגרמנית, חיפה 3502321    טל' 04-8531446    פקס 04-8531476


 

אתר:  www.smplaw.co.il